Pátek, 2 června, 2023

Reklama

Reklama
DomůBydlení & DesignInteriérVliv přírodních matrací a kvalitního ložního prádla na zdravý spánek

Vliv přírodních matrací a kvalitního ložního prádla na zdravý spánek

Věděli jste, že v České republice neustále přibývá lidí s poruchami spánku? Nespavostí podle průzkumů trpí až třetina populace. Odborníci se shodují na tom, že na kvalitu spánku má vliv celá řada faktorů. To, zda se ráno budete probouzet dokonale odpočatí, do značné míry ovlivňuje také výběr správné matrace a kvalitního ložního prádla. Jak matrace, povlečení a prostěradlo ovlivňuje kvalitu spánku?

Vliv matrace na kvalitní spánek

Stává se vám někdy, že ráno vstáváte s bolestmi v oblasti zad nebo krční páteře? Pak byste měli zvážit nákup nové matrace. Nekvalitní matrace totiž může způsobovat nejen zmíněné bolesti zad, ale také převalování, které vede k častému probouzení. Následkem toho se ráno můžete cítit nevyspalí. Správně zvolená matrace naopak podpoří vaše tělo a udrží ho v přirozené fyziologické poloze po celou noc.

Jak vybrat správnou matraci?

Při výběru matrace byste se měli zaměřit hned na několik parametrů. V první řadě je samozřejmě třeba zvolit tuhost matrace. Nejčastěji výrobci rozlišují pět stupňů tuhosti, od prvního, který je nejměkčí, až po pátý, který je naopak nejtužší. Některé matrace mají také dvě rozdílně tuhosti, tedy na každé straně jinou. Výběr tuhosti by se měla odvíjet od váhy daného člověka a také od jeho preferencí. V ideálním případě byste si měli před samotným nákupem matraci vyzkoušet. Například tradiční česká značka Johann Malle umožňuje zapůjčení matrace k vyzkoušení domů. Dalším významným parametrem při výběru matrace je samozřejmě také její materiál. Proč preferovat ekologické matrace vyrobené z přírodních materiálů?

Matrace z přírodních materiálů

Naši předci nedali na spánek na matracích z přírodních materiálů dopustit a není divu, přírodní materiály například v podobě bavlny, koňských žíní, ovčí vlny nebo kašmíru, se mohou pochlubit celou řadou benefitů. Tyto přírodní materiály vynikají dlouhou životností i odolností. Ekologické matrace vyrobené z přírodních materiálů jsou vhodné nejen pro dospělé, kteří se chtějí vyspat lépe než kdy dříve, ale také pro děti, alergiky i lidi s citlivou pokožkou a bolestmi zad. Kvalitní přírodní matrace jsou vyrobeny hned z několika vrstev přírodních materiálů, které jsou vrstveny na základě znalostí lidského těla tak, aby nabídly tělu maximální komfort.

Vliv ložního prádla na kvalitní spánek

Vliv na spánek má nejen to, na čem spíme, ale také to, čím se přikrýváme. Pokud jste někdy například spali přikrytí peřinou s nekvalitním saténovým povlečením, sami dobře víte, že dokáže pořádně potrápit, klouže a studí. V povlečení z umělých materiálů se zase lidé celou noc potí. Jaký materiál tedy zvolit?

Bavlněné ložní prádlo

Jedním z nejoblíbenějších přírodních materiálů, ze kterého se ložní prádlo vyrábí, je 100% bavlna. Bavlněné prádlo je měkké, příjemné na dotek a vyniká svými termoregulačními vlastnostmi, což znamená, že v létě příjemně chladí a v zimě naopak hřeje. Bavlna také vyniká odolností a dlouhou životností.

Tip: Bavlněné povlečení Johann Malle

Spánek jako v bavlnce slibuje bavlněné povlečení Johann Malle, které je příjemné na dotek a krásné na pohled.

Co dalšího má vliv na kvalitu spánku?

Na kvalitu spánku má samozřejmě vliv také výběr správného polštáře a přikrývky, obzvlášť pokud vás trápí bolesti hlavy, je výběr správného polštáře nezbytný. Zaměřit byste se měli také na teplotu v ložnici, místnost byste také měli před tím, než ulehnete do postele, vyvětrat. Kvalitu spánku ovlivňuje i jídlo, těžké jídlo před spaním totiž často vede k neklidnému spánku. Významně se na zdravém spánku podílí i umělé světlo, které byste měli před spaním eliminovat. Spánek mohou samozřejmě narušovat myšlenky na práci i na další povinnosti, v tomto případě proto není od věci vyzkoušet meditaci, která vám myšlenky zklidní. 

Vydejte se na cestu za kvalitnějším spánkem. Dopřejte si luxusní ložní prádlo a také přírodní matraci, která se postará o tom, že se budete probouzet dokonale odpočatí.

Zdroj: johann-malle.cz

- Advertisment -

Nejpopulárnější příspěvky