Pondělí, 25 září, 2023

Reklama

Reklama
DomůTravel & ServisSvětPůsobivá magie podmořského muzea Atlántico na ostrově Lanzarote

Působivá magie podmořského muzea Atlántico na ostrově Lanzarote

Toto zcela jedinečné místo na Španělském Ostrově Lanzarote je otevřené veřejnosti od roku 2016.  V současnosti je jediným podmořským muzeem v Evropě. Autorem působivých soch je umělec Jason deCaires Taylor, který je známý svými podvodními výtvory. Mezi jeho díla patří první podvodní sochařský park na světě v Karibiku a podvodní muzeum v Mexiku.

Podvodní muzeum na Lanzarote se nachází v chráněné oblasti poblíž Coloradas na pláži Playa Blanca v hloubce 12-14 metrů.

Sochy Muzea Atlántico

Muzeum Atlántico je navržené jako obrovský umělý útes. Skládá se z 10 různých skupin soch. Vyjmenujeme např. rubicon, skupinu 35 lidských postav kráčejících ke zdi.  Při potápění můžete také vidět slavný Raft Lampedusa, který je odkazem na uprchlickou krizi v Evropě. Další složkou je skupina dětí v malých lodičkách, která nese název Los Jolateros.

Existuje také několik hybridních soch (napůl člověk, napůl kaktus) zobrazujících prolínání člověka a přírody, které společně existují v dokonalé harmonii. Sochy páru pořizujícího selfie a některých fotografů odkazují na využití technologií v moderní společnosti.Zajímavé je také hřiště, na kterém si podnikatelé v oblecích hrají na houpačce. Posledním dílem je unikátní komplex 200 soch v životní velikosti umístěných v nikdy nekončícím kruhu. S tímto působivým útesem soch chce umělec ukázat krásu podmořského světa a zdůraznit potřebu jeho ochrany.

Zdroj: www.underwatermuseumlanzarote.com

- Advertisment -

Nejpopulárnější příspěvky