Pondělí, 20 března, 2023

Reklama

Reklama
DomůBydlení & DesignArchitekturaMajestic Massive Pro – terasy s povrchovou úpravou odolnou proti skvrnám

Majestic Massive Pro – terasy s povrchovou úpravou odolnou proti skvrnám

Na veletrhu Fensterbau Frontale 2018 představila společnost Inoutic hned několik produktových novinek, které budou udávat trendy ve stavebních systémech pro příštích několik let. Jde zejména o zcela bezúdržbové terasy Majestic Massive Pro. Jejich povrch je odolný dokonce i vůči mastným skvrnám, přitom si zachovává přirozený vzhled dřeva. 

terrace-massive-pro_-dub-kourove-sedy

Palubky Majestic Massive Pro jsou potažené tenkou vrstvou polymeru (PVC), která dřevoplast chrání před poškrábáním a skvrnami nejrůznějšího původu. Během grilování už se nemusíte bát, že vám na terasu ukápne olej. Užívejte si slunce plnými doušky bez obav, že vám kapka opalovacího krému udělá na terase skvrnu, kvůli které budete shánět speciální čistič. Povlak z PVC samozřejmě také brání vzniku třísek, hladký povrch bez mezer je ideální pro chůzi naboso.

Technické specifikace materiálu

+ Masivní palubka s tvrdým plastovým povrchem pro vysokou zátěž

+ Snadná údržba, odolnost proti škrábancům a skvrnám díky ochranné vrstvě

+ Dva různé povrchy: strukturovaný (s autentickým vzhledem dřeva) a rýhovaný

+ Šířka 140 mm (užitná šířka 145 mm), výška 20 mm

+ Šířka spár pouhých 4,5 mm

+ Minimální celková konstrukční výška (od 36 mm)

+ I zaoblení se řežou snadno

+ Ukončovací profil není nutný

+ Vysoká odolnost proti uklouznutí: R10 na rýhované straně / R11 na straně se vzhledem dřeva

Jednoduchá montáž

Terasy z Majestic Massive Pro se instalují velmi snadno a rychle díky systému skrytých spon. Podkladové profily mohou být buď z materiálu Twinson nebo z hliníku, dostupné vždy s odpovídajícím příslušenstvím.

Díky nízké celkové konstrukční výšce pouhých 36 mm (minimum) je systém ideální i pro rekonstrukci balkonů a teras. Systém Majestic Massive Pro však umožňuje konstrukční výšku i 70 mm a víc, která je zase vhodná pro plovoucí samonosné konstrukce, např. na plochých střechách.

Stálé barvy a vzhled tvrdého dřeva

Palubky Majestic Massive Pro nevyblednou – čtyři autentické přírodní odstíny zůstanou svěží po celé roky. Přirozený vzhled podtrhuje i reliéf s letokruhy vyražený z jedné strany palubek a barevný gradient u dřevěných dekorů (dub kouřově šedý a dub antik hnědý).

Údržba a čištění

Čištění terasy je teď opravdu hračka! Stačí dvakrát ročně opláchnout vodou, případně slabým mýdlovým roztokem, a jemně přejet smetákem. Vyhněte se abrazivním čisticím prostředkům nebo těm, které obsahují aceton. Vhodné není ani příliš časté čištění, protože by to způsobilo vyleštění záměrně zdrsněného povrchu. Skvrny od kečupu, jídla apod. nenechte na terase zbytečně zapékat. Lepší je odstranit je do 24 hodin – postačí opět smeták a mýdlový roztok.

terrace-massive-pro_ilustracni

Zdroj: Výrobce okenních profilů a teras Deceuninck, doblogoo s.r.o.

- Advertisment -

Nejpopulárnější příspěvky